Seriale i filmy

Moja recenzja the boya

Horrory jest to gatunek filmu, który ma za zadanie przestraszyć widza i dać mu sporą dawkę adrenaliny. Mamy XXI wiek i do dzisiaj powstało już naprawdę wiele filmów tego typu – dlatego zdaję sobie sprawę z tego, że bardzo trudno jest wymyślić w dzisiejszych czasach (tak naprawdę z roku na rok coraz trudniej) dobry oraz niepowtarzalny horror. Dzisiaj wiele filmów tworzonych jest na ”jedno kopyto”, a więc wiele horrorów ma podobną fabułę, a miejsce akcji jest w większości filmów mroczne i ciemne. Tak jest także w tym przypadku – horror The Boy, zwłaszcza z polskim lektorem nie należy niestety to najlepszego filmu swego gatunku.

Typowy pomysł kiepskiego reżysera filmu

Fabuła filmu ”The boy” jest typowo ”horrorowa”. Nie ma tutaj nic nowego, innowacyjnego albo zaskakującego. Młoda kobieta przyjeżdża do starego, mrocznego oraz niszczejącego domu, aby zostać opiekunką lalki – tytułowego ”The boy”. W domu dzieją się straszne rzeczy, a lalka okazuje się żywa oraz zła. Bardzo oklepana fabuła, prawda? Można na początku filmu domyślić się, co będzie dalej.

Jak oceniany jest przeze mnie i przez moich znajomych?

Każdy z nas po obejrzeniu tego ”horroru” miał podobne odczucia – ten film nie należy do najbardziej udanych. Nie trzeba być koneserem ani znawcą kina, żeby wiedzieć, że można by lepiej nagrać ten film. Dlaczego twórcy tego typu filmów nie widzą tego o czym mówi coraz więcej krytyków? Dlaczego nikt nic nie zmienia i robi wciąż powtarzające się filmy? Chyba sam się zajmę produkcją filmów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top